KONST / Litografier / Färglitografi 12837180
nr 1283 7180
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad 1975, numrerad 331/360. Motivet: 22x27 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 19:29:50
18/10 13:37:52
21 okt
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson